PISSN 2146-4693
EISSN 2458-9330
Dergi Hakkında

Değerli Meslektaşlarım,

Dicle Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Dergisi (Dicle University Institute of  Natural and Applied Science Journal), sizi Fen Bilimleri dallarında çalışmalarıyla ilgili makale hazırlamaya ve sunmaya davet ediyor.

Dicle Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Dergisi 2012 yılında yayın hayatına başlamış olup, aralıksız olarak yılda 3 sayı halinde Uluslararası, hakemli bilimsel bir dergi olarak yayın hayatına devam etmektedir.

Dicle Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Dergisi (Dicle University Institute of Natural and Applied Science Journal), Ulusal ve uluslararası düzeyde makale kabul eden dergimiz uluslararası kabule sahip SCI- Expanded, Engineering index vb. gibi indekslerde taranmak için gerekli şartları yerine getirmeye çalışmaktadır. Bundan sonraki yayın hayatında, bilimsellik ve etik kuralları çerçevesinde yoluna devam edecek olan dergimiz, siz değerli bilim adamı ve okuyucularının Türkçe ve İngilizce olarak yazılmış bilimsel araştırmalarını; makale, editöre not, derleme ve araştırma notu şeklinde yayınlamaya devam edecektir.

Dergimizde basılan makalelere araştırmacıların yapacağı atıflar, dergilerimizin ulusal ve uluslararası indekslerce taranması ve kabul görmesi açısından çok önemlidir.

Vizyon ve misyonunumuzun gerçekleşmesine katkı sağlayacak editörler kuruluna, yayın kuruluna ve zamanlarını ayırmak suretiyle hakemlik yapan değerli öğretim üyelerine yapacakları katkılardan dolayı teşekkürü bir borç biliriz.

Dicle Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Dergisi Sizi Dergi Makale Hakemi Olmaya Davet Ediyor

Dergimizde yayınlanan makalelerin nitelik ve etki faktörünün arttırılmasında önemli bir işleve sahip makale inceleme hakemliği konusunda sizi görüşlerine başvurulacak hakemler listesinde görmek istiyor.

Siz değerli bilim insanlarını bu hakemler listesine dahil olmaya davet ediyoruz.

Eğer hakem olarak bize katılmak isterseniz sadece dufed@dicle.edu.tr e-posta adresimize bilgilerinizi göndererek hakemlik talebinde bulunabilirsiniz

Size en derin sevgi ve saygılarımı sunarak sizleri Dergimize makale göndermeye yada hakem olarak yer almanız konusunda açık davetimizi sunar bu daveti ilgili ulusal ve uluslararası paydaşlara ulaştırmamız konusunda yardımlarınız dileği ile Saygılar, Sevgiler, Selamlar sunarım. 

 

Prof. Dr. Sevtap SÜMER EKER

Baş Editör

Yazışma Adresi

Adres: Dicle Üniversitesi Fen Bilimleri Dergisi Editörlüğü, D.Ü. Fen Bilimleri Enstitüsü, 21280-Diyarbakır. 

Tel: +90 412 248 83 20 

Fax: +90 412 248 83 20

E-Mail: dufed@dicle.edu.tr